Punk’ta Hayat Var! Yerli Punk Sahnemiz Hakkında Bir Sohbet

19 Şubat 2018 (17:00 - 18:00), A Corner in the World X bomontiada ALT

Moderatör(ler): Murat Beşer

Dil: Türkçe


!f 2018 programında farklı bölümlerde müzikten sinemaya, geçmişten bugüne Punk’ın Hayat Var! temamızla örtüşen farklı hallerini yakalamanız mümkün. Bu konuşmada ise müzik yazarı Murat Beşer’in moderatörlüğünde; karşınıza, istanbul punk camiasının doksanlı yılları, mekanlar, konserler, dergiler, fanzinler, Punk Aslı, Gökhan Tunçişler, Tolga Güldallı ve Kerem Onan’ın katılımıyla dönemin tanıklarından anılar, görüşler ve insan hikayeleri çıkacak.

Punk Aslı
istanbul punk camiasının yaşayan kült karakteri. Kurucu üyesi olduğu, kızlardan oluşan, Tampon topluluğunun solisti. Punk gibi bir yaşam tarzını kesintisiz olarak içine sindirerek sürdüren bir punk savaşçısı. Halen aktif olarak müzik hayatını Punk Aslı’nın varlığı ve yeni elemanların katılımıyla sürdüren Tampon, ilk albümünü Planet Tampon adıyla 2017 yılında çıkarmıştı.

Gökhan Tunçişler
Doksanlı yılların Kadıköy çıkışlı punk grubu Rashit’in kurucu ve davulcusu. 2000 yılından sonra müzik dergilerinde müzik ve punk kültürü üzerine yazılar yazmaya başladı, Amerika punk dergisi Punk Globe’da yazıları yayınlandı. Birkaç üniversitede popüler müzik tarihi üzerine dersler verdi ve bazı online radyolarda da Serbest Düşüş adıyla programlar yaptı. 2007 yılından sonra Free Fall/Music ideas isimli şirketi kurarak yabancı sanatçıların Türkiye konserlerini düzenlemekte ve festivallere sanatçılar getirmekte.

Tolga Güldallı
1990 yılından beri lokal hardcore punk sahnesinde aktif olarak yer alıyor. Violent Pop, Turmoil, Regorge, Crunch gibi gruplarda müzik yapmanın yanı sıra birçok fanzin çıkardı ve yeraltı konser organizasyonları düzenledi. 2007 yılında Sezgin Boynik ile birlikte “Türkiye’de Punk ve Yeraltı Kaynaklarının Kesintili Tarihi 1978-1999” kitabının yazarlığını yaptı. Aktif müzik hayatına Haossaa ile devam ediyor.

Kerem Onan
1995 yılından beri Radical Noise, 2000’lerde birkaç yıllığına Eskisi Gibi’de vokalci. Doksanlarda Yanetki, Yeraltı, Artcore, Mess Age, Cinnet gibi fanzinlerde; 2000’lerde Enred Magazin ve Electric Magazin’de; bugünlerde Paslanmaz Kalem ve Headbang’de başta; hardcore/punk, death metal ve grindcore olmak üzere, genelde ekstrem müzikler hakkında yazılar yazan müzikofil kişi.