!f Doc Lab 2017: İlham, cesaret, yol yordam

Belgesel film yönetmenlerinin birer aktivist, sanatçı ve hakikat anlatıcısı olarak oynadıkları rolü önemsiyoruz. Bu bölgede yaşayan belgesel film yönetmenleri, zor koşullarda yollarını bulmak ve paylaşılması gerektiğine inandıkları hikâyeleri anlatabilmek için bugün daha da çok ilhama, cesarete ve deneyim paylaşımına gereksinim duyuyorlar.

Türkiye'den ve Ortadoğu'dan belgesel yönetmenlerini bir araya getirecek olan bu buluşma, her şeyden önce bir soluklanma ve rahatlama ânı, destek ve güç veren bir ortamda birlikte geçirilecek bir zaman aralığı olarak tasarlandı. Bu buluşmada sektörün tanınmış isimleri, gelişme aşamasındaki projelere danışmanlık yapacak; diğer yandan, bütün zorluklara rağmen filmlerini gerçekleştirip hikâyelerini dünyaya ulaştırabilmiş yönetmenler, ilham ve başarı öykülerini paylaşacak. !f doc lab'de kişisel hikâyelerle toplumsal anlatılar arasındaki kesişme noktalarına bakacağız ve yaratıcı karar alma süreçlerine odaklanacağız. Bu süreçleri kolaylaştırmak için yurt içinden ve dışından bulunabilecek olası destekler üzerine konuşacağız. Bu buluşma, hem birbirimizle hem de uluslararası destek ağıyla daha yakın ilişkiler kurabilmek için bir fırsat yaratmayı amaçlıyor.

Buluşma, akredite olan belgeselcilerin katılımına açık olacaktır. !f Doc Lab etkinliği, !f İstanbul ve Yeni Film Fonu işbirliğiyle düzenlenmektedir.