!f’te Dördüncü Gün!


İlk haftasonumuzu geride bırakırken…

!f Yeni İzleyici Ödülü için yarışan, Can Eskinazi ve Deniz Tortum’un yönettiği ve amatör bir rock grubunun 2014 yılında çıktığı Anadolu yolculuğunu konu alan “Anadolu Turnesi” ilk gösterimi yönetmenlerin katılımıyla gerçekleşti! Turneden hiç dönmek istemediğini söyleyen Venus Music Peace Band’in üyeleri Cem Celal Bilge, Mert Coşar, Uğur Deynekli, Mustafa Aydın, idari yapımcı Fırat Sezgin, ses tasarımcısı Cenker ve yapımcılardan Aslı Erdem de aramızdaydı. Lise yıllarında Cem, Mert, Uğur ve Mustafa’yla müzik grubu olan Deniz Tortum, grubun aldıkları karavanla turneye çıkma istekleriyle yola çıktıklarını anlattı. Filmin yolculuğunun devamını “6 ay boyunca filmdeki görüntülerle ne yapacağımı bilmiyordum, o noktada Can ve Aslı dahil oldu. İki yıllık bir kurgu sonucunda ortaya çıktı.” cümleleriyle anlattı. İzleyiciden gelen filmin neden siyah-beyaz olduğu sorusuna cevaben, buna ilk günlerden karar verdiklerini söyledi. “Bu görüntüleri izlerken cidden 30-40 yıl öncenin görüntüsüymüş gibi kurgulamak istedik. 30-40 yıl geriye giderek bundan 30-40 yıl sonrada güzel olsun istedik.” diyerek anlattı.

Anadolu Turnesi’ni izlemek ve ekibiyle tanışmak isteyenler 19 Şubat Pazartesi günü saat 16:00’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’na bekliyoruz! Bilet al!

2011’de “Nana” ile Keş!f Yarışması’nın birincisi olan Valérie Massadian’ın yeni filmi Milla kendine özgü dingin ve özenli, tabloları andıran güzellikteki sinematografisiyle !fKoliklerle buluştu.

Milla’nın soru –cevap seansı filmin kendisi gibi yumuşak ve şifalıydı. Valerie Massadian’ın daha önceki Nana filmi gibi, Milla da başrol oyuncusunun etrafında şekilleniyor. Massadian, tüm filmlerinde, oyuncularıyla ilişkisinin bir senaryo çevresinde değil, güvene ve saygıya dayalı samimi bir dünya kurarak başladığını anlattı. Başrol için Fransa’nın en yoksul kuzey bölgesinde kadın sığınaklarını gezdiğini, birçok kadınla sohbet ettiğini ve Severine Jonckeree’yle tanıştığında onun dayanıklılığından etkilendiğini anlattı. ‘Benim küçük bir gücüm var aslında, konvansiyonel bir yaşam seçmediğim için ve melekler beni koruduğu için bu güce sahibim. Sinemam, bu gücü oyuncularımla paylaştığım bir oyun alanı gibi.’ dedi.

o Milla’yı bugün kaçıranlar 22 Şubat Perşembe günü saat 16:00’da Cinemaximum Akasya’da, 24 Şubat Cumartesi günü saat 13:00’de Cinemaximum Kanyon’da izleyebilirler!

22 Şubat Perşembe için bilet al!
23 Şubat Cumartesi için bilet al!

Pelin Turgut tarafından yürütülen Bu Hikaye Benim! çalışması Cumartesi ve Pazar günleri ALT’da hevesli ve kalabalık gruplarla gerçekleşti. İki günü de dolan çalışmada katılımcılar kendi seslerini keşfetmeyi, beden ve sesin ilişkisini ve kendi hayatlarına dair bir hikayeyi nasıl paylaşabileceklerini birlikte araştırdılar.

+ There are no comments

Add yours