!f’te Altıncı Gün!


!f altı günü geride bıraktı!

Nejla Demirci’nin meme kanseri olan Ebru adlı bir kadının yaşadıklarından yola çıkarak, bu hastalığa direnen ve hayatın içinde yeniden var olabilen kadınları izlediği, !f Yeni İzleyici Ödülü için yarışan 2017 TRT Belgesel Ödüllü filmi “Yüzleşme”, bugün izleyiciyle buluştu. Filmin gösterimine yönetmeni Nejla Demirci ve Ebru S. Demir, Nuray G. Azeri, Nurcan Çelik, Sergun Ağar ve fotoğrafları çeken Merve Akdoğan da katıldı.

Ben de meme kanseri oldum ve buradan da yola çıktım.” diyen Demirci filmin yolculuğunu bize “En son Ebruyla tanıştım. Ebru hastalığını yeni öğrendiğinde tanıştım. Tüm evrelerde beraber olacağım birini arıyordum ve o Ebru oldu. Çekimler iki yıl sürdü. Ondan önce üç yıl kadar bir çalışmam da vardı.” diyerek anlattı. Bu çalışmanın ona hayatın değerini öğrettiğini ekleyen Nejla filmde en zorlandığı anıysa “Ebru’nun kameralarını alıp git dediği an oldu. Ona uzun bir mektup yazdım ve 15 gün Yunanistan’a gittim. Döndüğümde barıştık. Filmde çok fazla zor an vardı ama asla Ebru’nun beni kovduğu anı unutamıyorum.” diyerek anlattı.

  •  Yüzleşme’yi izlemek ve ekibiyle tanışmak için 24 Şubat Cumartesi günü saat 16:00’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’na bekliyoruz!    Bilet al!

Olasılıklar Randevusu: !f 2018 Türkiyeli Kısalar Yönetmenleri Buluşuyor: Hayat Nereye?, A Corner in the World X bomontiada ALT mekânında bugün gerçekleşti!

 

Yakaladıkları günümüz bilinç ve hissiyatlarıyla, tematik derlemelerimize ilham veren Türkiyeli yönetmenlerle, “Bu yılki kısalarla hayat var derken ne demek istediğimizi yeniden anladık diyen!f İstanbul direktörü Serra Ciliv ve festivalin Türkiye’den Kısalar küratörü Engin Palabıyık moderatörlüğünde sohbet ettik.

 

!f’te bugün bunları kaçırmayın!

 

  • Arab‘ın yönetmeni Affonso Uchoa dün İstanbul’a geldi! Brezilyalı João Dumans ve Affonso Uchoa ikilisinin Rotterdam ve San Sebastián’da yarışan ilk uzun kurmacaları “Araby / Arap”, 21 Şubat Çarşamba günü saat 13:00‘da Cinemaximum City’s Nişantaşı sinemasında gösterilecek olan filmin sonrasında yönetmeni Uchoa izleyicilerle sohbet edecek.

  • Salih Demir’in yönettiği, Diyarbakır merkezli bağımsız sinema ekolünün son örneği “Cano”, 21 Şubat Çarşamba günü saat 19:00’da Cinemaximum City’s Nişantaşı sinemasında gösterilecek. Filminin sonrasındaki Salih Demirci’yle sohbeti kaçırmayın!

+ There are no comments

Add yours