Bugün !f’te 33 Şehir Bir Arada Film İzledi!


!f İstanbul’un dünyada ilk olma özelliğini taşıyan !f² projesi, bu yıl da beş festival filmini Türkiye ve komşu coğrafyalarda 50ye yakın noktaya taşıyor. Bugün Sadaf Foroughi’nin “Ava” ve Zeynep Köprülü’nün “Dans Eden Kızlar” filmleriyle açılan !f²’nin bu yılki teması ‘Kadınlar Var, Hayat Var!’.

Bu yıl !f İstanbul ve Yeni Film Fonu’nun ortaklığında Yeni !f² adını alan proje ayrıca yıl boyu her ay gösterim ve söyleşilerle devam edecek. Bu mini-festival, Türkiye ve Orta Doğu’dan en yeni, uzun ve kısa metraj filmlerin ve belgesellerin geniş kitlelerce izlenebilmesi, tanınması ve takip edilmesini hedefliyor.

Bugün ayrıca Nejla Demirci’nin “Yüzleşme” filmi de gösterildi. İran’da bir genç kızın hikayesini anlatan “Ava” sonrasında genç başrol oyuncusu Mahour Jabbari ve oyunculardan Shayesteh Sajadi; Yüzleşme’nin yönetmeni Nejla Demirci ve ekibi hem salondaki hem de diğer şehirlerdeki seyircilerden gelen soruları yanıtladı.

Movies that Matter ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlenen Yeni !f², her ayın son Cumartesi günü, 50’ye yakın farklı noktada, en güncel ve heyecanlı belgesel ve kurmaca filmleri ortaklaşa izleme imkanı yaratıyor olacak!

Adana’dan Rize’ye katılımcılara ve gösterimleri düzenleyen değerli ortaklarımıza binlerce teşekkür!

+ There are no comments

Add yours